Lajme

 • COSMETIC PACKAGING TRENDS: LIPS UNMASKED

  COSMETIC PACKAGING TRENDS: LIPS UNMASKED

    On May 12-14, 2023, the 27th China Beauty Expo - Shanghai Pudong Beauty Expo (CBE) will be held at the Shanghai New International Expo Center. Shanghai CBE, as the beauty exhibition that has been listed on the top 100 world trade shows for five consecutive years ...
  Lexo më shumë
 • 2023 CBE Ekspozita e Shangait

  2023 CBE Ekspozita e Shangait

  After over fews year of lockdown and being hidden by masks, lips are making a comeback! Consumers are once again excited about getting glammed up, going out and wanting to refresh their lip products.   REFILLABLE LIPSTICKS As for Packaging, recently Refillable Lips...
  Lexo më shumë
 • Cosmoprof Bologna-stenda jonë NR. E7 Salla 20

  Cosmoprof Bologna-stenda jonë NR. E7 Salla 20

  Festivali vjetor Cosmoprof of Bolonna do të mbahet në Bolonjë të Italisë nga data 16 deri më 18 mars 2023, e cila është një nga ngjarjet më të rëndësishme tregtare vjetore për industrinë globale të bukurisë. Cosmoprof of Bolonja, u themelua në vitin 1967 dhe ka një histori të gjatë, e cila është e famshme për kompanitë e shumta pjesëmarrëse...
  Lexo më shumë
 • Dizajn i grumbullueshëm në tendenca

  Dizajn i grumbullueshëm në tendenca

  Për të përmbushur kërkesat e konsumatorëve për variacionet e ngjyrave, Fancy and Trend prezanton një komponent paketimi kozmetik të grumbulluar që mund të mbushet me shkëlqim buzësh, hije sysh dhe çdo produkt make-up në formë të lëngshme ose pluhuri. Sipas kësaj kërkese, Shantou Huasheng ofron disa ...
  Lexo më shumë
 • Trendi i zhvillimit të paketimit të kozmetikës Huasheng

  Trendi i zhvillimit të paketimit të kozmetikës Huasheng

  Shantou Huasheng Plastic Co., Ltd. as a professional cosmetic plastic packaging factory, we have more than 16 years of professional production experience, mainly for cosmetics brands to provide one-stop complete packaging solutions. In recent years, there have been three...
  Lexo më shumë
 • KOZMETIKAT E RIMBYSHTSHME JANE TENDENCE

  KOZMETIKAT E RIMBYSHTSHME JANE TENDENCE

  Ecological awareness has entered a wide range of areas in our everyday lives. We are more consistent when it comes to separating waste, we ride our bikes and take public transport more often, and we also choose reusable products – ...
  Lexo më shumë
 • Mezi pres të udhëheq trendin e ri të paketimit kozmetik me ju

  Mezi pres të udhëheq trendin e ri të paketimit kozmetik me ju

  Process technology: Shantou Huasheng Plastic Co., Ltd.  imports of the international advanced technology,has various automatic machines.we also have a seri...
  Lexo më shumë
 • Lajme për industrinë e paketimit të kozmetikës

  Lajme për industrinë e paketimit të kozmetikës

  Me rritjen e adhuruesve të bukurisë, kërkesa e tregut për produkte kozmetike po rritet dita ditës, dhe tregu i përgjithshëm global i kozmetikës ka shfaqur një tendencë të luhatjeve të rritjes, Azia-Paqësori është tregu më i madh i konsumit të kozmetikës në botë. Paketimi luan një rol shumë të rëndësishëm në...
  Lexo më shumë
 • KOZMETIKAT E RIMBYSHTSHME JANE TENDENCE

  KOZMETIKAT E RIMBYSHTSHME JANE TENDENCE

  Ecological awareness has entered a wide range of areas in our everyday lives. We are more consistent when it comes to separating waste, we ride our bikes and take public transport more often, and we also choose reusable products – or at least we do in an ideal world. But...
  Lexo më shumë
 • Tuba e re Lipgloss

  With the development of economic globalization,now many countries trade with China,also make China's culture have a greater and greater impact on the world. As we all know, the Chinese new year has just passed,this year 2022 is the year of the tiger in China.so dear,now...
  Lexo më shumë
 • 2021 New Product Alert! nga kompania e paketimit HS-Një seri produktesh të holla

  ShanTou HuaSheng Plastic Co. Ltd.  would like to share you some our new packagings as follows:   these packagings  are  slim and tall, Low-key luxury. all can be made as your design, customize. If you would like to know more detailed information on our company and products, welcome to visit ...
  Lexo më shumë
 • Ardhje të reja nga kompania e paketimit HS-Një seri produktesh luksoze

        ShanTou HuaSheng Plastic Co. Ltd.  would like to share you some our new packagings as follows:   these packagings can be made as  a set of series. what’s more, it is support to make private customization. It can be covered with mirror, leather, colorful bead and pri...
  Lexo më shumë

Follow Us

on our social media
 • sns01
 • sns02
 • sns03